Зйомка у печері :)

Перейдемо до другої частини нашого заняття, коли сонце остаточно сховалося за горизонтом, не залишивши шансів зробити хороший знімок з природнім світлом. Ну а коли природнього світло не вистачає, в хід йдуть підручні засоби. В нашому випадку це спалахи з синхронізаторами. (першу частину заняття  про психологічні прийоми роботи з моделлю можете переглянути тут )
З чого ми почали? Для повного контролю над світлом, я перевів всі налаштування фотоапарата в ручний режим. ІСО, діафрагма, витримка - все в ручному режимі. На спалахах потужність так само виставлялась вручну. Ми з групою знайшли місце, яке нас влаштовувало для зйомки, вибрали ракурс, з якого запланували зробити кадр та посадили модель на те місце, на якому ви її бачете на фото. Якщо думаєте, що ми не маємо жалю та посадили дівчину на холодний бетон, то одразу виправдаюсь, що вона сидить на відбивачеві і теплій кофтині. Нічна зйомка - процес не швидкий, тому такі нюанси теж потрібно враховувати.
Далі виставив відповідну експотрійку та зробив кадр без спалахів, щоб побачити, як впливатиме постійне світло на наш знімок. Як бачимо з фото нижче, зовнішнє світло впливає на кадр не суттєво.
Тоді виставив приблизно спалах і спробував зняти з ним. Оскільки фото несе чисто технічний характер, то модель зайвий раз не чіпав, щоб виставити позу, задати емоції. Спалах спрацював, отримали ось таку картинку:
Побачили напрям світла, зменшили потужність, робимо ще одни тестовий знімок.
Знімок вище вже близький до того, яким я його хотів бачити. Почали по трохи заволікати модель до зйомки. Я щось їй розповідав, почав вводити в асоціації з тими емоціями, тим станом, який би я хотів бачити в кадрі. Одночасно вирішили з групою поставити перед спалахом розсіювач - дуже жорстке світло на обличчі, для дівчини можна зробити і м'якше - буде лише на користь. Також задній план у нас вийшов надто темний, а я хотів показати там струмок, краплі води, що розлітаються на всі боки. Додав ще й другий спалах, який у мінімальній потужності направив на задній план. Ще раз клацаємо і маємо:
Мені сподобався цей знімок. Він вийшов об'ємним за рахунок бокового світла на моделі і пропрацювання заднього плану. Схоже на знімок у печері. :)  Шкода, я не зробив більше знімків з таким світлом. А вирішив я спалах, що світив на задній план, направити прямо в камеру, щоб давав цікаву засвітку та, якщо пощастить, гарний блік. 
Мені сподобався знімок, який я отримав в результаті. Обличчя не втратило контрасту та об'єму, а бризки підсвітилися контровим світлом. Ще й з'явилася діагональ, задана спалахом та бліком. Волосся, в свою чергу, відділились від фону гарним легеньким світінням.
На цьому зйомку закінчено, поставлена задача виконана. Але я зробив ще кілька дублів, змінюючи ракурс, висоту та відстань до моделі.
На цьому все. Сподіваюсь, вам було цікаво. :) Розкажіть в коментарях, чи була для вас корисна ця інформація, чи збираєтесь ви використовувати такий підхід до нічної зйомки. Давайте разом обговоримо, яким методом найпростіше добитись хорошого портрету в нічних умовах. Пишіть свої версії та про свій досвід в коментарях.

Яндекс.Метрика